Jak sięgam pamięcią, to właśnie ludzie, są moją pasją! Rozmowy z nimi, wymiany poglądów, kształtują mnie i budują. Dla mnie są motorem do wewnętrznego rozwoju, ustawicznej pracy nad sobą i swoim charakterem.
Przyznaję, mam szczęście. Wykonuję swoją pracę – pasję, w której ciągle się rozwijam i najważniejsze, JESTEM SOBĄ. Napisanie „Inspirujących opowiadań” czy „Słuchajcie siebie„, sprawiło mi wielką frajdę :-). Dziękuję za pierwsze recenzje ich treści.
Od lat, robię to co sprawia mi satysfakcję. Cenię swoją przestrzeń i możliwość realizowania siebie. Codziennie na swojej drodze życiowej, spotykam interesujące osoby. Wiele się od nich uczę.

Ludzie są największym bogactwem: myśli, pomysłów, pragnień, potrzeb, odczuć i swoich manifestacji. To najlepsi nauczyciele, największa siła napędowa do dalszych działań, szukania ulepszeń i motor do wewnętrznego rozwoju, bez którego nie byłoby postępu na Ziemi.

W swej głębi są prawdziwymi i nieodkrytymi Diamentami! Z dnia na dzień to się zmienia. Sami są zaskoczeni, kiedy to zauważają.

Lubię i cenię ludzi za to, kim są.

We wszystkich swoich działaniach i przemyśleniach, szukają drogi do siebie. Dotrą do siebie szybciej, jeśli zaczną zadawać sobie pytania. Sami dla siebie, są najlepszymi drogowskazami. Każdy z nich świetnie wie, jak się czuje, po podjęciu jakiejkolwiek decyzji, czy wypowiedzeniu słów. To proste, czują się po nich dobrze lub nie. Nic więcej. To są najlepsze wskazówki. To przemawia do każdego. Dobrymi doradcami, na pewno nie są zewnętrzni „ogólni znawcy”.

Słuchajcie siebie, a usłyszycie siebie! Szukacie wszędzie wokół, a sobie pytań nie stawiacie. Jesteście najprecyzyjniejszymi kluczami do siebie.

Ireneusz Gralik

F1000020