Napisałem 8 tematów „Słuchajcie siebie” i jest kolejny króciutki czyli cz.9.

Od dobrych paru lat słucham siebie. Przez całe życie gdzieś „pod spodem”, przebijał się mój wewnętrzny głos, ale umysł mi mówił, że go nie ma! Teraz WIEM, że sposobem na życie jest słuchanie SIEBIE JAKO CAŁOŚCI, w połączeniu umysłu i wewnętrznego głosu. Należy słuchać naszych dwóch półkul mózgowych. Ja to robię. Czuję się coraz „lżej”, podejmując trafione decyzje biznesowe i życiowe. W każdej godzinie i każdego dnia to widać. Z wcześniejszych „zakrętów życiowych”, drogi się wyprostowały. Są zgodne ze mną, bo tak chcę, bo to kreuję!


Jakim świetnym „uzupełnieniem / potwierdzeniem” mojego podejścia do życia, było obejrzenie razem ze starszym synem Jankiem, na małym wypadzie do Bukowiny Tatrzańskiej filmu jaki polecił mój przyjaciel Igor.

Oglądałem z zapartym tchem, aż mnie dreszcze przechodziły. Jakbym wszystko w sobie słyszał. Delektowałem się i delektuję.

Wiecie co mam na myśli, to jak spotkać coś swojego. Coś co byłoby częścią osobowości, istoty. Odczucia nie do opisania, tak ubogi język posiadamy jako ludzie.

Link:

Film „Siła Spokoju” z Nickiem Nolte z 2006 roku.

Polecam.

Może ktoś z Was będzie chciał opowiedzieć o swoich przeżyciach, przemyśleniach po jego obejrzeniu :-)?

Całość jest pochodną moich pytań jakie stawiam sobie i światu.

„PO CO JESTEŚMY TU NA ZIEMI?”

Zawsze zadawałem te pytania, od dziecka, odkąd pamiętam. Rodzice i nauczyciele ze szkół nic mi nie odpowiedzieli. Szukałem coraz dalej.

Informacje otrzymywałem między innymi z przeczytanych lektur, ale najwięcej trafnych dla mnie odpowiedzi wypływa ze mnie! Informacje od Zewnętrznych Doradców nie zawsze są dla mnie dobre i NIE SŁUŻĄ MI. Delikatnie to ujmę. Oni idą swoją drogą, a nie moją, także to zrozumiałem.

Mogę polecić dość sporo lektur osób także poszukujących i wiedzących, ale dwa tytuły, według mnie są obowiązkowe:

  • „Biała Księga” Ramtha
  • „Zwiastuni Świtu – Nauki Plejadian” Barbara Marciniak (tu są 4 części).

Poszukujcie sami i sami sobie odpowiadajcie. Tak jest najlepiej z perspektywy czasu.

Oczywiście każdy z Was może mieć inne podejście. To Wasza droga :-).

Dziękuję.

Wpisz poniżej swój komentarz: